Preliminarni program konferencije TRADE

Poziv na 3. međunarodni znanstveni skup MetArh

Ovom Vas prilikom ujedno pozivamo i na izložbu "Tragovi prošlosti: Izložba o arheologiji / tehnologiji / slikama", koja će biti otvorena u srijedu, 2. prosinca 2015., u 16:30 sati, u prizemlju zgrade Filozofskog fakulteta.

Više o izložbi pogledajte OVDJE.

Trikultura: Muzej vučedolske kulture

Muzej vučedolske kulture u Vukovaru, otvoren u lipnju ove godine, jedinstveni je kompleks na jednom od najznačajnijih arheoloških lokaliteta u Europi. Eneolitska kultura iz trećeg tisućljeća prije Krista upravo se s ovih naših prostora proširila na 12 današnjih europskih zemalja. U realizaciju projekta bili su uključeni arheolozi, muzeolozi, arhitekti i dizajneri a jedna od potvrda njegove izvrsnosti je i velika nagrada jubilarnog 50. Zagrebačkog salona. O muzeju, koji je financiralo Ministarstvo kulture s namjerom da postane i novi pokretač razvoja Vukovara i cijele regije, govore ravnateljica Muzeja Mirela Hutinec te autori zgrade i postava arhitekti Goran Rako i Vanja Ilić.

Urednica: Ana Marija Habjan
Scenaristica: Tamara Bjažić Klarin
Redatelj: Saša Ban

Cijelu epizodu možete pogledati na stranicama HRT, tj. OVDJE.

(napomena: izabrati datum prikazivanja tj. 29.10.2015.)

Poziv na konferenciju za novinare

Prijedlog novog statuta Hrvatskog arheološkog društva

Konačni program skupa i knjiga sažetaka

Dodatne informacije o prijevozu za skup HAD

Plakat za skup u Šibeniku

Preliminarni program skupa HAD - još izmjena

Preliminarni program skupa HAD - dodano predavanje

Preliminarni program skupa HAD - nove izmjene

Preliminarni program skupa HAD

Godišnja dodjela nagrada za 2014. godinu

• „Don Frane Bulić“ – Nagrada za životno djelo
  • „Don Šime Ljubić“ –Nagrada za doprinos u radu Društva
  • „Fra Lujo Marun“ –Nagrada za dostignuća na polju nacionalne arheologije
  • „Josip Brunšmid“ – Nagrada za jednokratni prinos s područja arheologije, odnosno za izložbu, konzervatorski rad, stručnu ili znanstvenu publikaciju, uvođenje novih metoda, uključivanje arheoloških spomenika u turističku ponudu i povećanje ugleda hrvatske arheologije u Hrvatskoj ili u inozemstvu
  • Počasni članovi Društva

Pismeno obrazloženi prijedlozi primaju se do 15. rujna, a mogu se slati na e-mailove (jbalen@amz.hr  ili hrvatsko.arheolosko.drustvo@zg.t-com.hr) ili na adresu Društva.

Znanstveni skupovi - MetArh i drugi skupovi - podsjetnik

Kako doći na skup - vozni red autobusa

Znanstveni skup u Šibeniku - prijavnica

Znanstveni skup u Šibeniku - informacije

Smještaj za sudionike skupa biti će u Vratima Krke -> http://vrata-krke.hr/
Prijave za smještaj moguće su do 1.9.2015. na mail Društva.
Predavačima Društvo snosi troškove jednog noćenja u dvokrevetnim sobama.

Cjenik možete vidjeti OVDJE.

Prijave za sudjelovanje se primaju najkasnije do 1.9. na e-mail Društva ili e-mail predsjednice Društva - jbalen@amz.hr

Poziv na znanstveni skup

Znanstveni skup "Prapovijesni lovci skupljači i ratari na Jadranu i susjednim područjima"

Konferencija "Trasnformations of Adriatic Europe"

Stranica Društva na Academia.edu

Zapisnik prve redovite sjednice Središnjeg odbora u 2015.

Godišnja dodjela nagrada za 2013. godinu

Hrvatsko arheološko društvo tradicionalno, jednom godišnje, dodjeljuje nagrade i diplome istaknutim članovima Društva. Više informacija možete pronaći OVDJE.

Galeriju s fotografijama možete pogledati OVDJE.

Znanstveni skup u Šibeniku

U glavnom izborniku možete pronaći link "Znanstveni skup u Šibeniku" gdje možete pronaći više informacija o znanstvenom skupu i godišnjoj skupštini HAD u Šibeniku, koji će se održati od 6. do 9. listopada 2015. Suorganizator skupa je Muzej grada Šibenika.

Utvrđena je tema skupa: Rezultati arheoloških istraživanja na prostoru Šibensko-kninske županije. Rezultati novih istraživanja bit će prezentirani u sekciji Posteri.
Priopćenja s projekcijama smiju trajati najviše 15 minuta. Društvo predavačima u hotelu plaća jedno noćenje s doručkom, u dvokrevetnim sobama. Predavači koji su ujedno i članovi Hrvatskog arheološkog društva ne plaćaju kotizaciju, a za ostale sudionike ona iznosi 100 kuna (ukoliko se uplati na račun Društva do 1.6.2015.). Nakon navedenog datuma kotizacija za sudjelovanje na skupu iznosi 200 kn.

Naslov i sažetak predavanja potrebno je dostaviti na na e-mail adresu Društva hrvatsko.arheolosko.drustvo@zg.t-com.hr  do 1. lipnja 2014.

Newsletter HAD

Napravljena je nova sekcija stranice na kojoj se možete prijaviti za dobivanje newslettera HAD. Na njoj ujedno možete pogledati i stare brojeve newslettera!

Više možete pogledati OVDJE ili navigacijom do linka "NEWSLETTER" u glavnom izborniku!

Dosadašnji dobitnici nagrada HAD

Popis dosadašnjih dobitnika nagrada možete vidjeti OVDJE.

Godišnja dodjela nagrada HAD za 2013. godinu

Poštovani članovi!

Hrvatsko arheološko društvo tradicionalno, jednom godišnje, dodjeljuje nagrade i diplome istaknutim članovima Društva koji su svojim djelovanjem na području arheologije zadužili struku kroz proteklu godinu. Za više detalja oko mjesta i vremena svečane dodjele te dobitnika nagrada pratite OVU POVEZNICU.