Nagrade Društva za 2016. godinu

Počasna članica Društva postala je Marina Šegvić.
Od srca čestitamo dobitnicima Nagrada!

Za više informacija slijedite POVEZNICU.

Znanstveni skup - Methodology and Archaeometry

čast nam je pozvati vas na 5. međunarodni znanstveni skup Methodology and Archaeometry koji će se održati 30.11. i 1.12.2017. u Konferencijskoj dvorani Knjižnice Filozofskog fakulteta u Zagrebu. Dodatne informacije možete saznati na web stranici skupa:

Veselimo se vašem dolasku!

Srdačan pozdrav, Ina Miloglav

U prilogu možete pogledati POZIVNICU i PROGRAM skupa.

Znanstveni skup Kaštel Lukšić - poster i knjiga sažetaka

Nagrade Društva

• „Don Frane Bulić“ – Nagrada za životno djelo,
  • „Josip Brunšmid“ – Nagrada za jednokratni prinos s područja arheologije, odnosno za izložbu, konzervatorski rad, stručnu ili znanstvenu publikaciju, uvođenje novih metoda, uključivanje arheoloških spomenika u turističku ponudu i povećanje ugleda hrvatske arheologije u Hrvatskoj ili u inozemstvu,
  •  Počasne članove Društva.

Pismeno obrazloženi prijedlozi primaju se do 1. listopada, a mogu se slati na e-mailove (jbalen@amz.hr  ili hrvatsko.arheolosko.drustvo@zg.t-com.hr) ili na adresu Društva.

Znanstveni skup Kaštel Lukšić - konačni program skupa

Znanstveni skup Kaštel Lukšić - program

Znanstveni skup Kaštel Lukšić - smještaj

Poziv na znanstveni skup u Vinkovcima

Arheološki odjel Gradskoga Muzeja Vinkovci organizira Znanstveni skup: "Održivi razvoj - Mi i Oni ili Mi ili Oni?" u četvrtak i petak, 9. i 10. studenog 2017. godine u Vinkovcima, a povodom 45. godina od proglašenja Zaštićene arheološke zone u Vinkovcima.

Više detalja, prijavnicu za skup i službeni poziv pročitajte OVDJE.

Kandidacijski postupak za članove Središnjeg odbora HAD

Godišnja dodjela nagrada HAD

Znanstveni skup "Okolica Kaštelanskog zaljeva u prošlosti"

Poziv na Dodjelu nagrada HAD

Poziv na znanstveni skup

Izvješće o radu Društva i financijsko izvješće

Prilozi za idući broj Obavijesti HAD

Dobitnici nagrada za 2015. godinu

Na znanstvenom skupu „Arheološka istraživanja Bjelovarsko-bilogorske županije i okolnih krajeva” proglašeni su dobitnici nagrade za životno djelo „Don Frane Bulić“ i godišnje nagrade  „Josip Brunšmid“ za 2015. godinu.
Dobitnica nagrade za životno djelo je dr. sc. Kornelija Minichreiter, a dobitnice godišnje nagrade su dr. sc. Tatjana Bradara i Ondina Krnjak za izložbu i popratni katalog 'Istra, lav i orao, arheološka svjedočanstva istarskog novovjekovlja'.
Nagrade će biti uručene na tradicionalnoj svečanosti koja će biti održana u svečanoj dvorani Matice Hrvatske 21. veljače 2017. godine u 13 sati.