Preliminarni program skupa u Solinu

Kandidacijski postupak za članove središnjeg odbora HAD

Znanstveni skup u Solinu - informacije

Nagrade društva za 2020. godinu

Obavijesti!

Ujedno najavljujemo znanstveni skup „Salona između Sredozemlja i Panonije“ o kojemu više možete pročitati OVDJE.

Okrugli stol na temu "Detektori metala i arheologija - prijedlog stručnih okvira u postupanju" održan je u ovogodišnjem programu skupa HAD. Više pročitajte OVDJE.

Okrugli stol održan 7. listopada 2020. - izvještaj

Izvještaj s okruglog stola održanog 7. listopada 2020. godine. Više pročitajte OVDJE.

Nagrade društva za 2019. godinu

Nagrada Hrvatskog arheološkog društva za životno djelo “Don Frane Bulić” za 2019. godinu dodijeljuje se dr. sc. Mirjani Sanader.
Godišnje nagrade „Josip Brunšmid“ dobivaju: Marina Ugarković za monografiju Geometrija smrti: isejski pogrebni obredi, identiteti i kulturna interakcija. Antička nekropola na Vlaškoj njivi, na otoku Visu, I/1 -I/2, Kristian Gotić, Nikolina Mađar i Nikolina Uroda za izložbu Varvaria/Breberium/Bribir. Razotkrivanje slojeva, te Darko Komšo za popularizaciju arheologije u zemlji i svijetu za otkriće paleolitičkih slikarija u Roumualdovoj pećini.
Za počasnog člana HAD-a posthumno je izabran Tihomir Percan.

Knjiga sažetaka

Nagrade Društva za 2019. godinu

• „Don Frane Bulić“ – Nagrada za životno djelo,
  • „Josip Brunšmid“ – Nagrada za jednokratni prinos s područja arheologije, odnosno za izložbu, konzervatorski rad, stručnu ili znanstvenu publikaciju, uvođenje novih metoda, uključivanje arheoloških spomenika u turističku ponudu i povećanje ugleda hrvatske arheologije u Hrvatskoj ili u inozemstvu,
  •  Počasne članove Društva.

Pismeno obrazloženi prijedlozi primaju se do 15. rujna, a mogu se slati na e-mailove (jbalen@amz.hr  ili hrvatsko.arheolosko.drustvo@zg.t-com.hr).

Knjiga sažetaka i prijavnica za skup u Sisku

Najava znanstvenog skupa u Sisku

Izvješće o radu HAD za 2019. godinu

Poziv na dodjelu nagrada HAD

Poziv na konferenciju MetArh

Poziv na promociju i prikaz knjige

Sažetak znanstvenog skupa održanog u Hvaru

Zapisnik s godišnje skupštine HAD

Dobitnici nagrada i zapisnik 2. redovite sjednice

Program znanstvenog skupa na Hvaru

Nagrade Društva

• „Don Frane Bulić“ – Nagrada za životno djelo;
  • „Josip Brunšmid“ – Nagrada za jednokratni prinos s područja arheologije, odnosno za izložbu, konzervatorski rad, stručnu ili znanstvenu publikaciju, uvođenje novih metoda, uključivanje arheoloških spomenika u turističku ponudu i povećanje ugleda hrvatske arheologije u Hrvatskoj ili u inozemstvu;
  •  Počasne članove Društva.

Pismeno obrazloženi prijedlozi primaju se do 1. listopada, a mogu se slati na e-mailove (jbalen@amz.hr ili hrvatsko.arheolosko.drustvo@zg.t-com.hr) ili na adresu Društva.

Znanstveni skup u Hvaru - novosti

7. konferencija MetArh - poziv

Dokumenti - strateški plan 2019.-2021. & financijski izvještaj za 2018.

Znanstveni skup u Hvaru, 8.-12. 10. 2019.

Dobitnici nagrada za 2017.

Međunarodna konferencija o arheološkom turizmu

Novi dokumenti

Program znanstvenog skupa u Požegi